Ekonomi

İSGOLD Altın Rafinerisi Vakıfbank ile anlaştı

İSGOLD Altın Rafinerisi’nden yapılan açıklamaya göre İSGOLD, yastık altındaki altının ekonomiye kazandırılması için ikinci kamu bankasıyla da anlaşma yaptı.

Nisan ayında Ziraat Bankası ile iş birliği yapan İSGOLD, 26 Aralık 2022 prestijiyle Vakıfbank’ın 10 şubesi ve yılbaşından itibaren 20 şubesinde vatandaşın yastığının altındaki altınları ekonomiye kazandırmaya başladı. altınlarını fiziki olarak Türkiye genelinde 180 Ziraat Bankası şubesine teslim ediyor. Borsa İstanbul’a üye 5 altın rafinerisinden biri olan İSGOLD, altının yastık altında toplanması için yeni yılın ilk aylarında yine bir kamu bankası olan Halkbank ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor.

Projede 250 kuyumcu var

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSGOLD Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Aşık, altının yastık altında ekonomiye kazandırılması sistemini sonuna kadar desteklediklerini belirterek, “Altın toplama sürecini altının altında toplamaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar 250 kuyumcu ile yastık. Bizim için altının güvenli bir şekilde sisteme geri dönüşü önceliklidir. İki büyük kamu bankası ile çalışmak bu güvenin en büyük göstergelerinden biridir. Yeni yılın ilk çeyreğinde 3 kamu bankası ve 2 özel banka ile işbirliğimizi tamamlamak istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu