Ekonomi

New York borsası, Fed tutanaklarının ardından karışık hareketlerle kapandı.

New York borsası, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantı tutanaklarının açıklanmasının ardından günü karışık bir hareketle kapattı.

Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,26 azalarak 33.045,09 puan oldu.

S&P 500 endeksi yüzde 0,16 azalarak 3.991,05 puana gerilerken, Nasdaq endeksi yüzde 0,13 artarak 11.507,07 puan oldu.

Enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizlikler sürerken Fed, 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdiği Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarını yayınladı.

Son toplantıda neredeyse tüm Fed yetkililerinin faizi 25 baz puan artırma konusunda hemfikir olduklarını ortaya koyan tutanaklarda, son toplantıda birkaç yetkilinin faizin 50 baz puan artırılmasından yana olduğu belirtildi.

Tutanaklarda, enflasyonun Fed’in yüzde 2 hedefinin oldukça üzerinde seyretmeye devam ettiği, işgücü piyasasının halen çok sıkı olduğu, fiyatlar ve fiyatlarda yukarı yönlü baskının devam ettiği belirtildi.

Fed yetkililerinin genel olarak enflasyona yönelik yukarı yönlü risklerin siyasi görünümü şekillendiren değerli bir unsur olmaya devam ettiğini belirttiği tutanaklarda, enflasyon yüzde 2’ye düşene kadar para politikasındaki kısıtlayıcı duruşun sürdürülmesinin uygun olduğu belirtildi. risk yönetimi.

haber-karacoban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu