Yaşam

Neşet Ertaş için yaptığı 65 milyon liralık filmi sansüre uğrayan Mustafa Uslu isyan etti: Çocuğumu kürtajla öldürmüşler gibi.

“Bozkırın Cazibesi” lakabıyla tanınan Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” filmi, ailesinin “kişilik haklarını ihlal ettiği” gerekçesiyle açtığı davanın ardından sansürlendi. 23 Aralık’ta vizyona girmesi planlanan sinema ve fragmanlarının iptal edilmesinin ardından şaşkınlık yaşayan yapımcı Mustafa Uslu, 2. Sayfa programında içini döktü.

“10 MİLYON LİRA VERMEYE HAZIRIZ”

5 yılda çekilen sinema için 65 milyon lira harcadığını belirten Mustafa Uslu, “Filmimiz izlenmeden yasaklandı bu bizi üzdü. Ailesiyle defalarca görüştük. Şahsın ölümüyle birlikte. , kişinin özlük hakları sona eriyor miras olarak kalmıyor ama defalarca görüştük maddi manevi anlaştık anlaştık ama olmadı. Olmasını isterdik, ekonomik konuda anlaştık, 10 milyon vermeye hazırdık. Kitabın yazarı Erol Parlak’ı istemiyorlar” dedi.

“ÇOCUĞUMU KÜRTAJ YAPTIRARAK ÖLDÜRDÜLER GİBİ”

Filmine uygulanan sansüre çok üzüldüğünü söyleyen Mustafa Uslu, şöyle devam etti: “Yargıtay’a güvendiğim için bu parayı feda ederek film yaptım. Çalıştım. Mahkeme salonundan çıkarken zafer naraları atıldı. arkamdan duydum. Bana çok geldi. Hayatımın en harika filmini yaptım. Sanki çocuğumu kürtajla öldürmüşler.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu