Haber

Hırsızı döven esnaf İzmir’de yakalandı

İzmir’in Bayraklı ilçesi Gümüşpala Mahallesi’nde kimliği belirsiz bir kişi, mağaza önünde bir süre vakit geçirdikten sonra iş yerinin önündeki küçük elektrikli süpürge kutusunu alıp yere bıraktı.

Şüphelenmemek için bir kez daha kendini savunan hırsız, iş yerinde bulunan ve olayı kameralardan gören iş yeri sahibi Mehmet Yıldırım’ın dikkatini çekerek şüphelenmeye başladı.

yakalandı ve dövüldü

Zanlının hırsızlık yaptığını anlayan dükkan sahibi aşağı inerek hırsızın yanına koştu. Dükkan sahibi tarafından yakalanan hırsız sokak ortasında dövüldü.

Öte yandan yaşanan olay, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, hırsızın mağazayı dolaşarak, mağazanın önündeki küçük elektrikli süpürge kutusunu yerden alıp yere koyduğu, ardından da iş sahibi tarafından yakalanıp dövüldüğü anlar yaşandı.

“Çalmak onun için zordu, ben de onu dövdüm”

Olayı anlatan iş yeri sahibi Mehmet Yıldırım, zanlının dükkanındaki malları hırsızlık amacıyla çalmak isteyip zorlandığını ve bu nedenle kendisini dövdüğünü söyledi.

Şimşek, “Dün üst kattaki ofisimde otururken kameralarda birinin küçük bir elektrikli süpürge aldığını gördüm ve aşağıya koştum. Hırsız olduğunu biliyordum ve kaçacağını bildiğim için peşinden koştum. dedi. başta hırsızlık yapmadı ama kameraları detaylı incelediğimizde planlı bir şekilde hırsızlık yaptığını anladık.

Piyasa fiyatı 750 TL civarında olan bir eser için bunları yapmak benim için zordu. Muhtemelen bir esnafa yakışmayacak bir hareketti ama kendime hakim olamadım ve saldırdım. Aslında çok zor kurallar altında çalışıyoruz. Para kazanmak için sabahtan akşama kadar çalışıyoruz.

“Bence hak etti”

Gelip bana ihtiyacı olduğunu söyleseydi seve seve yardım ederdim. Gelip planlı bir şekilde oynamaya çalıştığı için çok zorlandım ve onu yendim. Üzgünüm ama yapabileceğimiz bir şey yok.

Benden daha çok hak etti. 17 yıldır esnafım. Burası İzmir’in bir banliyösüdür. İhtiyaç sahibi çok insanımız var. Aslında ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyorum ama insanların buraya hırsızlık niyetiyle gelmesi çok zor.”dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu