Ekonomi

Ball Corp hisseleri, kazançların analist beklentilerini aşmasıyla hafif yükseldi

WESTMINSTER, Colo. – Ball Corporation (NYSE:BALL) ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) için analist beklentilerini aştı ancak gelir konusunda yetersiz kaldı.

Şirket, 0,56 $’lık konsensüs tahminini geride bırakarak 0,68 $’lık düzeltilmiş EPS bildirdi. Bununla birlikte, üç aylık gelir 2,87 milyar dolar olarak gerçekleşti ve beklenen 3,26 milyar doları karşılayamadı.

Gelir eksikliğine rağmen, Ball Corp’un hisse senedi fiyatı %1,59’luk mütevazı bir artış yaşadı ve bu da kazanç artışına olumlu bir piyasa tepkisine işaret ediyor.

Ball Corp’un ilk çeyrek performansı, küresel içecek kutusu sevkiyatlarında %3,7’lik bir artış sergileyerek EPS artışına katkıda bulundu. Ancak, geçen yılın aynı çeyreğinde 2,98 milyar dolar olan gelirin bu yıl 2,87 milyar dolara düşmesi dikkat çekti. Şirket, güçlü EPS sonuçlarını etkin maliyet yönetimi ve operasyonel verimliliğin yanı sıra 16 Şubat 2024 tarihinde tamamlanan havacılık ve uzay işinin satışından elde edilen acil finansal faydalara bağladı.

Ball Corp Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel W. Fisher çeyrek sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk çeyrekte güçlü sonuçlar elde ettik. Şubat ayının ortasında havacılık ve uzay işinin başarılı bir şekilde satılmasının ardından, kaldıraç oranını derhal azaltma, çok yıllı büyük bir hisse geri alım programı başlatma ve sürdürülebilir alüminyum ambalajın daha fazla kullanımını ilerletme amacımızı sağlamak için şirketi konumlandırma planlarımızı uyguladık.”

Şirketin sürdürülebilir alüminyum ambalaj ve inovasyona odaklanmasının uzun vadeli hissedar değeri yaratması bekleniyor. Ball Corp ayrıca, ilk çeyrekte hisse geri alımları ve temettüler yoluyla hissedarlara 245 milyon dolar iade ettiğini ve önemli ölçüde kaldıraç azalttığını vurguladı.

Ball Corp yönetimi ileriye dönük olarak iyimserliğini koruyor. Başkan yardımcısı ve CFO Howard Yu, şirketin finansal stratejisini şöyle özetledi: “Yılın geri kalanında, güçlü nakit akışımız ve elimizdeki nakit, ihtiyatlı iş yatırımlarını destekleyecek, havacılık ve uzay satışından kaynaklanan yaklaşık 1,0 milyar dolarlık üç aylık vergileri ödeyecek ve hisse geri alımlarını yıl sonuna kadar 1,3 milyar dolar aralığına çıkaracaktır.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Ball Corp’un stratejik eylemleri ve kurumsal çapta stratejisi, alüminyum ambalaj pazarındaki konumunu geliştirmek ve tutarlı, yüksek kaliteli sonuçlar sunmak üzere tasarlanmıştır. Şirket büyümeye, güçlü serbest nakit akışı yaratmaya ve hissedar getirilerine odaklanmaya devam ederek hisse geri alımlarında ve temettülerde 1,5 milyar doları aşmayı hedefliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu