İş

Amazon, Wells Fargo’nun İkinci Çeyrek Taktik Tavsiyelerine Dahil Edildi

Wells Fargo, Pazartesi günü yayınladığı ve şirketin ilk çeyrek kazançlarına ilişkin bir görünüm sunduğu raporunda Amazon’u (NASDAQ:AMZN) 2024’ün ikinci çeyreği için Taktiksel Fikirler listesine dahil etti. Finans kuruluşu hisse senedi üzerinde pozitif Overweight notunu korudu ve fiyat hedefini 211 dolardan 217 dolara yükseltti.

Finans kuruluşu, Amazon’un beklentileri aşacağını ve muhtemelen Fulfillment by Amazon (FBA) hizmeti için yeni fiyatlandırma yapısı ve güçlü pazar eğilimleri nedeniyle tahminlerini artıracağını tahmin ediyor.

Wells Fargo, revize edilen FBA hizmet ücretlerinin ve FBA envanter yerleştirme ücretleriyle ilişkili maliyetlerin transferinin, 2024’ün ilk çeyreğine kıyasla işletme gelirine 1,2 milyar dolar ek katkı sağlayacağını öngörüyor.

“FBA hizmet ücretlerinde yapılan değişikliklerin ötesinde, perakende ve Amazon Web Services (AWS) gelirlerinde çeyrekten çeyreğe sırasıyla 725 milyon dolar ve 350 milyon dolarlık artışların işletme gelirine katkıda bulunacağını öngörüyoruz; bu da işletme marjında %10 ve %31’lik artışları temsil ediyor. Sonuç olarak, ikinci çeyrek için işletme geliri tahminimizi %6’lık bir artışla yaklaşık 750 milyon dolar yükselterek 14,5 milyar dolara çıkardık ki bu da konsensüs tahmininden %15 daha yüksektir.”

Wells Fargo’nun analizi, AWS’nin maliyet optimizasyonunda önemli bir azalma, buluta geçiş hızında artış ve Üretken Yapay Zeka teknolojisiyle ilgili iş yüklerinin kullanımı nedeniyle ilk çeyrekte devam eden bir ivme yaşadığını gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

ayasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu